Edyta

Czas…

sie 6, 2021 | Blog | 0 komentarzy

Każdy z nas ma taką samą ilość czasu do wykorzystania każdego dnia. Czas nie jest z gumy i nie da się go rozciągnąć, nie da się go też zatrzymać. Wprawdzie z punktu widzenia fizyki , którą fascynuje się i dużo opowiada mój mąż, pojęcie czasu posiada nie jedną definicję i można by długo rozmawiać nad tym, jak dla kogo i na jakiej płaszczyźnie „biegnie” czas. My jednak pozostańmy tu i teraz według obecnych zasad ?
Często narzekamy, że brakuje nam czasu na to czy tamto, że praca, dom, dzieci, obowiązki, problemy i inne. To prawda. Sama wpadam w takie pułapki.
Cztery lata temu nasze życie rodzinne zmieniło się. Z dnia na dzień musieliśmy się nauczyć układać dni na nowo. Trzy lata temu przyszła kolejna zmiana rodzinna. Przed tymi zmianami wydawało mi się, że jestem tak „zapracowana”, że wciąż brakuje mi czasu..
Dziś z perspektywy widzę, że się da i nawet czasem zastanawiałam się co ja wcześniej robiłam z …czasem ?
Dlatego wiem, że to od nas zależy czy w cudzysłowiu „rozciągniemy sobie czas” czy będzie nam „przelatywał przez palce”. Wiem także, że to wymaga cierpliwości, że zmiany takie zależne od nas nie zawsze mogą zadziać się z dnia na dzień. Ja sama bywam niecierpliwa, ale życie uczy każdego dnia, że nie wszystko od razu. Ale warto zacząć dziś. Mały krok w przód, bo czas i tak upłynie.
Ps. Tak mnie dzisiaj naszło, żeby napisać do was ten post, bo otrzymałam kilka wiadomości z pytaniem, kiedy znaleźć ten czas na masaż twarzy wieczorem? Na początku może znajdź minutę na krótką relaksację, kiedy leżysz w łóżku przed snem. Z czasem zauważysz, że twoja twarz tego potrzebuje, a potem to już wejdzie w nawyk ? Oczywiście będą dni, kiedy tego nie zrobisz. Ale potem wracaj i próbuj od nowa. Zobaczysz, że twoja twarz to pokocha ?

0 komentarzy